Xenna moja miłość

Xenna moja miłość
Xenna moja miłośćXenna moja miłość
Autor:

Cena: 9.84 zł   12.00 zł
Oszczędzasz: 0.24 zł

Data wydania:
Liczba stron:303
Oprawa:


Format eBook: pdf pdf 


W Xennie jest i seks i alkohol, i punk rock, ale przede wszystkim wielka, niespełniona miłość. Książka ani na chwilę nie zwalnia tempa, a świat w niej przedstawiony jest jakby znajomy, bliski naszemu pokoleniu.

Największym atutem Xenny jest wiarygodność opisu uzyskana przez użycie prostego, kolokwialnego, a niekiedy wręcz slangowego języka. Gdy czytałem, wydawało mi się, że po prostu jestem wśród tych ludzi, że odurzam się wódka, prochami i punk-rockiem. Nie jest to jednak zabawa w młodzieżowy, subkulturowy folklor w stylu Masłowskiej. Powiedziałbym raczej, ze to polski Charles Bukowski.
Witold Horwath, autor "Ekstradycji"
W Xennie jest i seks i alkohol, i punk rock, ale przede wszystkim wielka, niespełniona miłość. Ta książka ani na chwile nie zwalnia tempa, a świat w niej przedstawiony jest jakby znajomy, bliski naszemu pokoleniu.
Pauluss, wokalista zespołu Włochaty.
Świat Łukasza Gołębiewskiego nie jest moim światem, ale nie jest też moim światem świat Charlesa Bukowskiego. A jeden i drugi magnetyzuje mnie, przyciąga, także, a może przede wszystkim tym, co jest w nim odrażające, brudne i złe. Sąsiaduje bowiem, ramię w ramie przy kontuarze, z tym, co krystalicznie czyste, piękne i dobre. Jak ? i tu autor jest nad wyraz sugestywny ? nieistniejąca dziewczyna nosząca imię na pamiątkę nieistniejącej punk rockowej grupy TZN Xenna.
Krzysztof Masłoń, krytyk literacki.
Łukasz Gołębiewski, dziennikarz, krytyk literacki, przez ponad dziesięć lat związany z "Rzeczpospolitą". Redaktor i wydawca m.in. "Magazynu Literackiego KSIĄŻKI" i "Biblioteki Analiz", autor monografii "Rynek książki w Polsce", która do 2006 roku miała dziewięć wydań oraz tłumaczenia na niemiecki i angielski.
Od zawsze związany ze sceną punk, uczestnik punk-rockowych zlotów i festiwali w wielu krajach, przed laty grał na perkusji w garażowych zespołach, o których nikt już nie pamięta (np. Grzyby Goebbelsa), w punkowym środowisku znany pod ksywką "Disorder".
"Xenna" to debiut powieściowy autora, wcześniej publikował w prasie literackiej i w zbiorach opowiadań, wydawanych zazwyczaj pod różnymi pseudonimami. Obecnie pracuje nad ksiązką poświęcona Meksykowi, który w ostatnich latach wielokrotnie odwiedzał, przejeżdżając kilkanaście tysięcy kilometrów. Tytuł powieści pochodzi od nazwy działającej w latach 1981-1987 legendarnej warszawskiej grupy punk-rockowej TZN Xenna.