Fundusze unijne. Szansa na rozwój małych i średnich przedsiębiorstw. Budżet na lata 2014-2020

Fundusze unijne. Szansa na rozwój małych i średnich przedsiębiorstw. Budżet na lata 2014-2020
Fundusze unijne. Szansa na rozwój małych i średnich przedsiębiorstw. Budżet na lata 2014-2020Fundusze unijne. Szansa na rozwój małych i średnich przedsiębiorstw. Budżet na lata 2014-2020
Autor:

Cena: 37.00 zł   

Data wydania:
Liczba stron:176
Oprawa: miękka


Fundusze unijne. Szansa na rozwój małych i średnich przedsiębiorstw. Budżet na lata 2014-2020 


Za Twoją firmą stanie mocny gwarant

Jednym z głównych celów istnienia Unii Europejskiej jest wspieranie w szczególny sposób wewnętrznej gospodarki wspólnoty. Cel ten realizuje się między innymi poprzez dystrybucję środków pieniężnych wśród europejskich przedsiębiorstw, które ich potrzebują. Nasze rodzime firmy, także te z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, sporo zyskały dzięki dotacjom z poprzedniego unijnego budżetu na lata 2007 – 2013. W latach 2014 – 2020 budżet ten ma przede wszystkim wspierać innowacje i konkurencyjność gospodarki. Pula przeznaczona dla wspólnotowego sektora MSP to 3,2 mld euro. Spory tort. Jak uszczknąć z niego coś dla siebie?

Dużym problemem małych firm, nie tylko w Polsce, jest ograniczony dostęp do finansowania. Dlatego też powstał specjalny unijny program na rzecz konkurencyjności MSP, w skrócie COSME, który ma ułatwić przedsiębiorcom dostęp do pieniędzy. Unia pełni rolę gwaranta dla pożyczek udzielanych firmom. W praktyce oznacza to, że reguły świadczenia wsparcia dla firm się zmieniły i trzeba uzupełnić wiedzę. Dzięki książce Rafała Kasprzaka dowiesz się, jakie masz możliwości, i poznasz zasady, na jakich udzielane jest wsparcie. Odkryjesz też sposoby na skuteczne jego otrzymanie oraz — co bardzo ważne — bezbolesne rozliczanie.
 

Dr hab. Rafał Kasprzak — pracownik naukowy Instytutu Zarządzania w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, autor projektów badawczych oraz gospodarczych poświęconych zagadnieniu innowacyjności i efektywnemu stymulowaniu współpracy pomiędzy nauką a biznesem. Jego doświadczenia zawodowe są związane z doradztwem biznesowym dla innowacyjnych organizacji oraz z zarządzaniem projektami innowacyjnymi i pozyskiwaniem środków publicznych. Naukowo pasjonuje się problematyką przemysłów kreatywnych (cultural and creative industries), ich związkiem z innowacyjnością oraz pomiarem oddziaływania kultury na gospodarkę regionu. Twórca narzędzi wspomagających funkcjonowanie sfery kultury i przemysłów kreatywnych dostępnych na portalu www.ekonomiawkulturze.pl. Absolwent studiów Master of Business Administration w École Supérieure de Commerce de Rennes (Francja).