Informatyka dla szkół

Informatyka dla szkół
Informatyka dla szkółInformatyka dla szkół
Autor:

Cena: 21.00 zł   

Data wydania:
Liczba stron:304
Oprawa: miękka
Idealna książka zarówno dla ucznia, jak i nauczyciela

"Informatyka dla szkół" to książka, która wprowadzi Cię w fascynujący świat informatyki. Opisuje ona krótko zasady budowy i działania komputerów, przedstawia podstawy pracy z systemem operacyjnym MS-DOS i popularną nakładką na DOS - Norton Commanderem. Tym, którzy są zmuszeni pracować na starszych komputerach, w środowisku DOS, prezentuje najpopularniejsze w Polsce edytory tekstu: ChiWriter 3.01, TAG 2.0 i MiniTAG 1.0, arkusze kalkulacyjne Quattro Pro i Lotus 1-2-3 wersja 2.01 oraz bazę danych dBASE III 1.0. Jest tu osobny rozdział o archiwizartorach ARJ, PKZip i RAR.

Ci, którzy dysponują lepszym sprzętem, zapoznać się mogą z podstawami pracy w środowisku Windows 3.11 PL. W książce przedstawione są także najważniejsze możliwości podstawowych aplikacji pakietu Microsoft Office, edytora Word 6.0 PL i arkusza kalkulacyjnego Excel 5.0 PL. Zasygnalizowane są możliwości grafiki komputerowej, ze szczególnym uwzględnieniem różnic w pracy z grafiką bitmapową i wektorową.

Zebrano podstawowe wiadomości o tak istotnych problemach, jak bezpieczeństwo danych, ochrona przed wirusami komputerowymi, zaś bardziej dociekliwym zaprezentowano podstawy konfiguracji komputera. Jest też małe kompendium wiedzy o literach w komputerze. Osobny rozdział został poświęcony sieciom komputerowym, gdzie specjalną uwagę poświęcono zasadom funkcjonowania Internetu i warunkom zostania internautą.

Być może na ekranie szkolnego komputera nie zobaczysz tak modnych ostatnio Windows 95. Spróbuj jednak za pomocą tego sprzętu i programów, które będziesz miał do dyspozycji w szkole poznać możliwości informatyki. Ta pozycja powinna Ci w tym pomóc.