Informatyka dla szkół. Wydanie II

Informatyka dla szkół. Wydanie II
Informatyka dla szkół. Wydanie IIInformatyka dla szkół. Wydanie II
Autor:

Cena: 28.50 zł   

Data wydania:
Liczba stron:392
Oprawa: miękka
Idealna książka zarówno dla ucznia, jak i nauczyciela

"Informatyka dla szkół - wyd. II" to książka, która wprowadzi Cię w fascynujący świat informatyki. Opisuje ona krótko zasady budowy i działania komputerów, przedstawia podstawy pracy z systemem operacyjnym MS-DOS i popularną nakładką na DOS - Norton Commanderem 4, 5 i 5 PL. Tym, którzy są zmuszeni pracować na starszych komputerach, w środowisku DOS, prezentuje najpopularniejsze w Polsce edytory tekstu: ChiWriter 3.01, TAG 2.0 i MiniTAG 1.0, arkusze kalkulacyjne Quattro Pro i Lotus 1-2-3 wersja 2.01 oraz bazę danych dBASE III 1.0. Jest tu osobny rozdział o archiwizartorach ARJ, PKZip i RAR w ich wersjach dla DOS.

Opisane są podstawy pracy w środowisku Windows 3.11 PL. Przedstawiono także najpotrzebniejsze możliwości podstawowych aplikacji pakietu Microsoft Office - edytora Word 6.0 PL i arkusza kalkulacyjnego Excel 5.0 PL. Uwzględniono potrzebę archiwizacji w środowisku Windows, prezentując WinZip i WinRAR oraz wersję tego ostatniego dla Windows 95.

Zaprezentowano system operacyjny Windows 95 i dodano liczne szczegóły dotyczące Worda i Excela w wersji 7.

Zasygnalizowano możliwości grafiki komputerowej, ze szczególnym uwzględnieniem różnic w pracy z grafiką bitmapową i wektorową. Zebrano podstawowe wiadomości o tak ważnych problemach, jak bezpieczeństwo danych, ochrona przed wirusami komputerowymi, zaś bardziej dociekliwym przedstawiono podstawy konfiguracji komputera. Jest też małe kompendium wiedzy o literach w komputerze.

Osobny rozdział został poświęcony sieciom komputerowym, ze szczególnym uwzględnieniem funkcjonowania Internetu i warunków do zostania internautą.

Niezależnie od tego czy Twój szkolny komputer powita Cię znakiem zachęty DOS, czy pulpitem Windows 95, spróbuj poznać możliwości informatyki. Ta książka na pewno Ci w tym pomoże.