Narzędzia ułatwiające myślenie. Historia i przyszłość metod poszerzania możliwości umysłu

Narzędzia ułatwiające myślenie. Historia i przyszłość metod poszerzania możliwości umysłu
Narzędzia ułatwiające myślenie. Historia i przyszłość metod poszerzania możliwości umysłuNarzędzia ułatwiające myślenie. Historia i przyszłość metod poszerzania możliwości umysłu
Autor:

Cena: 49.98 zł   58.80 zł
Oszczędzasz: 4.704 zł

Data wydania:
Liczba stron:419
Oprawa: miękka
Haward Rheingold prowadzi Czytelnika od XIX-wiecznej matematyki do współczesnej informatyki. Przedstawia fascynujące grono ekscentryków, indywidualistów, geniuszy i wizjonerów, których dokonania miały wielki wpływ na rozwój technologii komputerowej.

Rewolucji cyfrowej nie zapoczątkowali nastoletni milionerzy z Doliny Krzemowej, a tacy giganci intelektu, jak Charles Babage, George Boole czy John von Neumann, których Rheingold nazywa patriarchami komputerowymi. Po nich przyszli pionierzy komputerów osobistych, którzy szukali sposobów przetwarzania obliczeń obmyślanych przez ich poprzedników. Następna generacja to infonauci - starsi bracia i siostry młodocianych hakerów, o których czytamy w gazetach. Są pracownikami firm programistycznych lub instytutów badawczych. Zajmują się tworzeniem środków masowego przekazu, których być może będziemy używać za kilkanaście lat. Czy ich wizja świata się spełni? Może będziemy należeć do grona tych, którzy się o tym przekonają.