Brudny szmal

Brudny szmal
Brudny szmalBrudny szmal
Autor:

Cena: 18.87 zł   23.90 zł
Oszczędzasz: 1.195 zł

Data wydania:
Liczba stron:200
Oprawa:


Format eBook: epub,mobi epub  epub,mobi mobi 


Autor Rzeki tajemnic i Wyspy tajemnic powraca! Brudny szmal to świetny kryminał, historia miłości i opowieść o wierności samemu sobie.

Brudny szmal opowiada historię samotnego barmana Boba Saginowskiego, uwikłanego w proceder przekazywania pieniędzy lokalnym gangsterom w dziuplach bostońskich knajpkach przestępczego półświatka. Bob trafia nagle w sam środek nieudanego napadu rabunkowego i dochodzenia, obnażającego przeszłość dzielnicy, w której przyjaciele, krewni i wrogowie łączą siły, żeby zarobić na życie bez względu na koszta

Na podstawie scenariusza Dennisa Lehanea powstała filmowa adaptacja Brudnego szmalu w reżyserii Michaëla R. Roskama. W rolach głównych wystąpili Tom Hardy, Noomi Rapace i James Gandolfini.

Dennisa Lehane'a fascynują zbrodnia, przemoc i ciemna strona ludzkiej duszy. Brudny szmal to opowieść o ludzkiej naturze, przewrotna jak słynna Historia przemocy Davida Cronenberga i melancholijna jak wszystkie książki Lehane'a.

Piotr Bratkowski, Newsweek

Dennis Lehane jest autorem dziesięciu powieści, w tym Nocnego życia, Mili księżycowego światła,  Gdzie jesteś, Amando?, Rzeki tajemnic, Wyspy tajemnic i Miasta niepokoju. Wraz z żoną Angie i trojgiem dzieci mieszka w Kalifornii.

Copyright 2014 by Twentieth Century Fox Film Corporation. All rights reserved. Copyright for the translation by Maciejka Mazan. Copyright for the audio edition by Prószyński Media Sp. z o.o.