Pokrętne ścieżki długodystansowca. Lepsze i gorsze powody, dla których warto biegać
Autor: The Oatmeal, Matthew Inman
Cena: 34.90 zł
Data wydania: 2016-03-25
Liczba stron:148
Oprawa: miękka
Jak wygrać z Pfujem i przeżyć olśnienie?
Czy wiesz, kto to jest Pfuj? To ten mały, grubiutki, wredny cherubinek, który towarzyszy Ci w trakcie biegania. No, może Twój akurat nazywa się inaczej, ale na pewno robi to samo — na wszelkie sposoby próbuje zniechęcić Cię do wysiłku. Podsuwa Ci obraz wygodnego fotela, sałatki z majonezem albo powolnego spaceru, podczas gdy biegniesz właśnie ultramaraton i dochodzisz do ściany... Wysyła za Tobą bandę szerszeni w bambusowym lesie, żebyś tylko usiadł wreszcie na tyłku i pogrążył się w marazmie. Na szczęście The Oatmeal przejrzał jego sztuczki i zaraz Ci je ujawni.Sprawdź, co tym razem przygotował dla Ciebie wielbiciel kotów i psów, a także maniak wszelkich biegów długodystansowych. Odkryj magiczną siłę fioletowego napoju i poznaj absolutnie doskonałą definicję maratonu. Przekonaj się, co prawdziwy biegacz myśli o diecie, butach, siłowni i różnych gadżetach — i nie oczekuj zachwytów. Matthew Inman ze swoim zgryźliwym, sarkastycznym podejściem do życia rozbawi Cię, lecz także wywoła w Tobie potrzebę refleksji nad tym, co naprawdę liczy się w życiu. I jak to się wiąże z bieganiem.
„Wszyscy biegacze prędzej czy później zaczynają się zastanawiać, po co właściwie biegają. Wytłumaczenie Matthew Inmana wydaje mi się najtrafniejsze. A z całą pewnością najśmieszniejsze. Bo jest najzwyczajniej w świecie obłąkane”.
Mark Remy, redaktor „Runner’s World”, autor The Runner’s Rule Book
„Doskonała książka dla każdego, kto kiedykolwiek czuł się rozdarty między pragnieniem zjedzenia ciastka a chęcią spocenia się podczas biegu po dużym kole”.
Ryan North, laureat Nagrody Eisnera, autor Adventure Time Comics oraz Dinosaur Comics
„Nareszcie jest! Głos, który śpiewa z Pfujowymi aniołami!”.
Christopher McDougall, autor książki Urodzeni biegacze
„Wszyscy w jakimś stopniu dokonujemy introspekcji, która ostatecznie prowadzi do fundamentalnych pytań o przyczyny. Jak jednak zauważa The Oatmeal w swoim komiksie o bieganiu, czasami pytanie "Dlaczego?" wcale nie jest pytaniem najpożyteczniejszym”.
Thorin Klosowski, LifeHacker