Organizacje w praktyce

Organizacje w praktyce
Organizacje w praktyceOrganizacje w praktyce
Autor:

Cena: 42.42 zł   49.90 zł
Oszczędzasz: 3.493 zł

Data wydania:
Liczba stron:293
Oprawa: miękka




Książka może być wykorzystywana jako podręcznik akademicki na kierunkach:

  • zarządzanie,
  • ekonomia,
  • socjologia.

Może być podstawą do prowadzenia ćwiczeń i konwersatoriów z wielu przedmiotów, m.in. takich jak:

  • zarządzanie,
  • doradztwo,
  • diagnostyka organizacyjna,
  • zarządzanie strategiczne,
  • kultura organizacyjna.

Wielowątkowość przypadków, gęstość opisu i bogaty kontekst, w jakim przedstawione są problemy zarządzania, dają szerokie możliwości zastosowania książki.

Przypadki podobne są do klasycznych harwardzkich caseów, przede wszystkim ze względu na swoją złożoność i objętość, a także wielowarstwowość nie istnieje jedno właściwe rozwiązanie przypadków. Ambicją autorów jest przedstawienie materiału, który w interesujący sposób można analizować na wiele sposobów przez wiele lat. Istnieją także istotne różnice przede wszystkim bliższe nam, polskie realia; poza tym gęstość opisu i nasycenie kontekstem, charakterystyczne dla badań etnograficznych (choć nie wszystkie przypadki są etnografiami), umożliwiające wielostronne wykorzystanie i pogłębioną refleksję. Przypadki nie są wąskie, techniczne, dostosowane do jednego przedmiotu czy podręcznika, lecz dają możliwość analizowania ze względu na wiele różnych aspektów, na zajęciach z wielu przedmiotów, z wielu ujęć i perspektyw. Można także porównywać przypadki między sobą pod wybranym kątem, poszukując efektów synergetycznych, podobieństw i różnic, tworząc metaprzypadki, pokazujące systemowe uwarunkowania zarządzania.
prof. Monika Kostera,
Wydział Zarządzania, Uniwersytet Warszawski
Wiele jest na naszym rynku podręczników z zakresu zarządzania; niektóre z nich są bardzo dobre, część zawiera krótkie studia przypadków i przykłady. Wciąż jednak mało jest pozycji, które stanowią opisy polskich przedsiębiorstw, a przez to stają się cennym materiałem dydaktycznym dla studentów i praktyków biznesu. Książka napisana przez zespół autorów pod redakcją prof. Moniki Kostery wypełnia tę lukę zawiera pięć takich wnikliwie opracowanych studiów przypadku. Nie mam wątpliwości co do tego, że ta interesująca pozycja wykaże swoją użyteczność w procesach edukacji menedżerskiej.
dr hab. Beata Glinka,
prof. Uniwersytetu Warszawskiego, Wydział Zarządzania
W Polsce brakowało dotychczas dobrego podręcznika opartego na studiach przypadków wreszcie studenci zarządzania i teorii organizacji mogą z pożytkiem skorzystać z metody powszechnie stosowanej np. w Harvard Business School. Dzięki znakomitemu doborowi nieoczywistych i niestandardowych organizacji czytelnik jest w stanie zrozumieć złożoność kontekstów i uwarunkowań różnych ich typów. Książka powinna być szczególnie przydatna dla uczestników programów typu MBA, a także dla studentów studiów magisterskich zarządzania i socjologii.
dr hab. Dariusz Jemielniak,
prof. Akademii Leona Koźmińskiego