Tworzenie animacji z użyciem języka JavaScript
Kategorie: Biznes i ekonomia, Dla dzieci, Edukacja, Informatyka, Inne, Języki obce, Literatura, Nauki społeczne, Poradniki, Prawo, Przewodniki i podróże, Psychologia

Autor: Julian Shapiro
Cena: 27.90 zł
Data wydania: 2015-11-24
Liczba stron:160
Oprawa:
Fragmenty książki: http://ebookpoint.pl/eksiazki/twanjs_ebook.htm
Format eBook:



Wprowadzenie do animacji w JavaScript!
Do niedawna umieszczenie zaawansowanej animacji na stronie WWW wymagało zastosowania technologii flashowej opracowanej przez firmę Adobe. Takie rozwiązanie powodowało wiele zagrożeń, a ponadto konieczna była instalacja dodatkowego oprogramowania. Ciągły rozwój możliwości przeglądarek, języka JavaScript oraz HTML umożliwił w końcu tworzenie nawet bardzo zaawansowanych animacji bez potrzeby korzystania z zewnętrznych narzędzi.Jeżeli chcesz się nauczyć tworzyć animacje, czerpiąc z możliwości JavaScript, trafiłeś na właściwy podręcznik. W trakcie lektury kolejnych rozdziałów zdobędziesz bezcenną wiedzę na temat biblioteki Velocity.js oraz zasad projektowania ruchu. Potem przejdziesz do praktycznych aspektów pracy z animacjami — dowiesz się, jak rozdzielić style i logikę, jak zorganizować różne sekwencje animacji oraz jak dodawać efekty. Następnie nauczysz się animować teksty, korzystać z grafiki wektorowej w formacie SVG oraz zadbasz o wydajność animacji. Ta książka stanowi doskonałą lekturę, po której zaskoczysz użytkowników Twoich stron WWW atrakcyjnymi animacjami.
Dzięki tej książce:
- Poznasz bibliotekę Velocity.js
- Zrozumiesz teoretyczne podstawy projektowania ruchu
- Zaznajomisz się z najlepszymi technikami kodowania animacji
- Przygotujesz animację tekstu
- Poznasz format SVG
- Wykonasz atrakcyjny pokaz dla Twoich klientów
Twój unikalny przewodnik po świecie animacji JavaScript!
Julian Shapiro — założyciel start-upu oraz deweloper. Obecnie skupia uwagę na poprawie prezentacji ruchu w internecie. Autor biblioteki Velocity.js, najczęściej używanej do tworzenia animacji JavaScript na stronach WWW. Velocity.js stosowana jest przez takie serwisy, jak np. WhatsApp oraz Tumblr.