Ustawa o pracownikach samorządowych

 Ustawa o pracownikach samorządowych
 Ustawa o pracownikach samorządowych Ustawa o pracownikach samorządowych
Autor: , , , , ,

Cena: 99.00 zł   

Data wydania:
Liczba stron:336
Oprawa:


Format eBook: pdf pdf   Ustawa o pracownikach samorządowych 


PDF zawiera obszerny komentarz do ustawy o pracownikach samorządowych, wzbogacony licznymi przykładami i wzorami dokumentów oraz ujednoliconą przez redakcję treść ustawy.

Opracowanie, to wypracowane, spójne stanowisko odnośnie interpretacji przepisów ustawy przy jednoczesnym wyraźnym zaznaczeniu ewentualnych różnic w tym zakresie. W niektórych przypadkach autorzy pokusili się o dokonanie oceny celowości konkretnych przepisów. W innych koncentrowali się na samym ich stosowaniu.
Dlatego zachęcamy Państwa abyście sięgnęli po tę pozycję. Z pewnością okaże się ona przydatnym źródłem wiedzy, ułatwiającym wykonywanie codziennych obowiązków służbowych.

Pierwszy rozdział porusza problematykę podstaw zatrudniania pracowników samorządowych, wymagań przewidzianych przez ustawę w stosunku do osób pretendujących do stanowiska na szczeblu samorządowym oraz wskazanie podmiotów będących pracodawcami osób zatrudnionych w administracji samorządowej.

Rozdział II komentarza, dotyczy problematyki nawiązania z pracownikiem samorządowym zatrudnianym na podstawie umowy o pracę stosunku pracy oraz zmiany tego stosunku pracy.

Rozdział III opisuje obowiązki pracownika samorządowego.Ciekawym i bardzo przydatnym rozwiązaniem jest umieszczenie w rozdziale wzorów różnych aktów wewnętrznych czy innych dokumentów wykorzystywanych w pracy samorządowców, takich jak np. wzór aktu wewnętrznego wprowadzającego Kodeks etyki, wzór aktu wewnętrznego wprowadzającego regulamin przeprowadzenia ocen okresowych pracowników, wzór wniosku o podnoszenie kwalifikacji zawodowych czy informacja o odmowie wykonania polecenia przełożonego, co jest ewidentnie krokiem w stronę odbiorców będących pracownikami jednostek organizacyjnych samorządu czy osób pretendujących do tych stanowisk.

Rozdział IV dotyczy uprawnień pracowników samorządowych, natomiast rozdział IVa odnosi się do wprowadzonych zmian w podziale terytorialnym państwa, analizując kwestię utworzenia nowej jednostki samorządu terytorialnego i konsekwencji z tym związanych wobec pracowników dotychczasowej jednostki terytorialnej.

Niewątpliwym atutem komentarza są również przykłady wprowadzane w trakcie omawiania konkretnej problematyki, które mają za zadanie dokładne „nakreślenie” problemu i wskazanie sytuacji, w której dana norma prawna albo rozwiązanie może być zastosowane, a w którym nie.