Jan Paweł II

Jan Paweł II
Jan Paweł IIJan Paweł II
Autor: , ,

Cena: 34.90 zł   

Data wydania:
Liczba stron:472
Oprawa: miękka
Poznaj człowieka, który zmieniał ludzi i rzeczywistość

Karol Wojtyła, Lolek, ksiądz, biskup, kardynał, w końcu... papież. Urodził się w Wadowicach, w skromnej mieszczańskiej rodzinie. Osiemdziesiąt pięć lat później w jego pogrzebie uczestniczyły głowy państw całego świata, a śmierć opłakiwały dziesiątki narodów. Duchowy ojciec Polaków i milionów ludzi na całym globie. Pielgrzym, reformator, poliglota, pisarz i zapalony narciarz. Wielki myśliciel, niepozbawiony poczucia humoru. Nigdy nie przestanie nas fascynować. Zawsze będziemy odczuwać głód informacji na jego temat.

Jan Paweł II pozostanie w sercach Polaków na zawsze największym i najważniejszym, naszym papieżem. Także w dziejach kościoła to jedna z najwybitniejszych postaci. Nie dziwi zatem ilość publikacji na jego temat. Książka, którą dla Was przygotowaliśmy, tym różni się od podobnych wydawnictw, że stanowi prawdziwą encyklopedię wydarzeń i dat kluczowych dla pokolenia żyjącego w dobie Jana Pawła II. Wszystkie opatrzone zostały szczerymi i obiektywnymi komentarzami oraz analizami tego fascynującego żywota. Spójrzmy, jak świat postrzegał Jego Świątobliwość.

  • Kształtowanie się charakteru Karola Wojtyły -- życie pod okupacją hitlerowską i w dobie komunizmu
  • Niewzruszona opoka wiary -- kult maryjny Jana Pawła II
  • Zamach, cudowne wyzdrowienie i powolne podupadanie na zdrowiu
  • Papież jako prawnik, nauczyciel i sędzia
  • Wielki budowniczy mostów między religiami
  • Wzór do naśladowania dla młodzieży na całym świecie

"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Częstochowa, 18 czerwca 1983