Przywództwo plemienne. Tworzenie dobrze prosperujących firm poprzez wzmacnianie relacji społecznych

Przywództwo plemienne. Tworzenie dobrze prosperujących firm poprzez wzmacnianie relacji społecznych
Przywództwo plemienne. Tworzenie dobrze prosperujących firm poprzez wzmacnianie relacji społecznychPrzywództwo plemienne. Tworzenie dobrze prosperujących firm poprzez wzmacnianie relacji społecznych
Autor: , ,

Cena: 58.65 zł   69.00 zł
Oszczędzasz: 6.90 zł

Data wydania:
Liczba stron:216
Oprawa: miękka
Dave Logan, John King i Halee Fischer-Wright w swojej książce podkreślają znaczenie plemion we współczesnym świecie i przywódców, którzy stoją na ich czele. Wychodzą z założenia, że jednostka może dobrze się czuć i skutecznie działać jedynie jako część zintegrowanej grupy. Przywództwo plemienne omawia zatem najbardziej twórcze interakcje międzyludzkie i rolę przywódców w budowaniu relacji społecznych.

W książce można znaleźć wiele intrygujących spostrzeżeń, dotyczących m.in.:
- funkcjonowania organizacji, w których nie ma ducha plemiennego,
- stopniowego przechodzenia od perspektywy "ja" do perspektywy "my",
- efektywności relacji "w trójkach" w porównaniu z kontaktami dwojga ludzi,
- nieograniczonych możliwości prawdziwych plemion.

Książka jest wynikiem 10 lat badań prowadzonych z udziałem 24 tysięcy osób w 24 organizacjach. Autorzy zamiast tabel i liczb przedstawiają konkretne osoby, których sylwetki i losy ilustrują ich wnioski. Ich zdaniem przywódcy dobrze prosperujących organizacji dbają o wzmacnianie związków "plemiennych", nie zaś samodzielnego działania. Ich spostrzeżenia dotyczące grup można odnieść nie tylko do środowiska firm, ale też do całego życia społecznego.