Niewidzialne Więzienie

Niewidzialne Więzienie
Niewidzialne WięzienieNiewidzialne Więzienie
Autor:

Cena: 12.30 zł   

Data wydania:
Liczba stron:112
Oprawa:


Format eBook: pdf pdf  Niewidzialne Więzienie 


Jak to jest, że spokojny i szanowany w mieście doktor staje się nagle seryjnym mordercą? Jak to jest możliwe, że Dr Jekyll, zmienia się nagle w Edwarda Hyde i zaczyna siać zło, nie szczędząc nawet najbliższych sobie osób? Jak to jest, że człowiek wpada w furie, krzyczy, rani, zabija… a potem nagle żałuje za grzechy i prosi o przebaczenie?

Dlaczego stajemy się niewolnikami naszych problemów, wierząc w emocje i uczucia? Dodając sobie zmartwień, zaśmiecamy umysł bezwartościowymi informacjami. Dlaczego oglądamy telewizję, chodzimy do kina? Dlaczego kłócimy się ze swoimi partnerami? Dlaczego unikamy ludzi i dlaczego ludzie unikają nas?

Chodzi o emocje, uczucia, poglądy… a może o coś jeszcze? Coś co jest głębiej, wewnątrz naszej świadomości i coś do czego sami blokujemy sobie dostęp, stając się niewolnikami swojego życia? I dlaczego zakochujemy się w kimś, wchodzimy w związek, a potem sukcesywnie go niszczymy?

Kiedy człowiek przestaje być wolny, i w którym miejscu zaczynają się granice naszego prywatnego więzienia? Kiedy zaczynamy stawać się swoimi własnymi niewolnikami i dlaczego zaprzęgamy cały świat, aby utrzymał nasze własne, prywatne więzienie przez jak najdłuższy czas?