Drugie życie doktora Murka

Drugie życie doktora Murka
Drugie życie doktora MurkaDrugie życie doktora Murka
Autor:

Cena: 9.27 zł   10.90 zł
Oszczędzasz: 0.109 zł

Data wydania:
Liczba stron:265
Oprawa:


Format eBook: epub,mobi epub  epub,mobi mobi 


Kontynuacja losów doktora Murka, który wyrzucony z pracy za rzekome powiązania lewicowe, stacza się po drabinie społecznej na sam dół. Ima się przeróżnych zajęć, ale nędza nieubłaganie degraduje go. Wreszcie ulega namowom kumpli poznanych w noclegowniach i bierze udział w napadzie. Jednak, mimo wszystkich doznanych ze strony społeczeństwa krzywd, Murek nie potrafi przeobrazić się w bandytę.

Ukrywając się wpada na pomysł, że mógłby zarabiać na życie przepowiadaniem przyszłości. Okazuje się, że ma do tego naturalny talent i zaczyna robić karierę jako mistrz okultyzmu. W pewnym momencie jego głównym klientem staje się Seweryn Czaban. To jego dom był celem napadu, w którym wziął udział Murek.

Czaban zafascynowany możliwościami wróżbity, w które święcie wierzy, staje się siłą wciągającą byłego urzędnika w wir, nie zawsze uczciwych, interesów. Czy tym razem okaże się to droga w górę?

Zadziwiające, jak bardzo powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza, jednego z najbardziej poczytnych pisarzy międzywojennej Polski, są nadal aktualne. Kryzys, zwolnienie z pracy pod fałszywym pretekstem, niemożliwość odnalezienia się w nowej sytuacji, obłuda dawnych przyjaciół - wszystko to równie dobrze wpisuje się w dzisiejszą naszą rzeczywistość.