Excel zaawansowany - pobieranie i analiza zewnętrznych danych

Excel zaawansowany - pobieranie i analiza zewnętrznych danych
Excel zaawansowany - pobieranie i analiza zewnętrznych danychExcel zaawansowany - pobieranie i analiza zewnętrznych danych
Autor:

Cena: 55.25 zł   79.00 zł
Oszczędzasz: 18.17 zł

Data wydania:
Liczba stron:102
Oprawa:


Format eBook: pdf,epub,mobi pdf  pdf,epub,mobi epub  pdf,epub,mobi mobi 


 Publikacja jest skierowana do osób sporządzających analizy i raporty w Excelu na importowanych z zewnętrznych źródeł danych, takich jak strony www, bazy danych, hurtownie danych, systemy księgowe, pliki tekstowe i inne.  Niezależnie od źródła danych, z reguły wymagają one żmudnej pracy nad ich uporządkowaniem zanim będą gotowe do dalszej obróbki w Excelu. Publikacja "Excel zaawansowany  - pobieranie i analiza zewnętrznych danych" ma na celu pomóc w zaimportowaniu danych do Excela i sprawnym przygotowaniu ich do dalszej analizy. Książka powstała na podstawie wersji 2013 arkusza Excel, jednak wszystkie opisane w niej techniki można też zastosować do wersji 2010. 
W szczególności książka omawia takie tematy jak: metody importowania danych do Excela (plików ODC, danych z baz SQL Server, połączenia z bazą relacyjną, hurtownią danych, pobieranie ze stron www, importowanie z bazy Acces i inne), porządkowanie zaimportowanych danych w Excelu, Power Query, czyli samoobsługowe Business Intelingence.