Instalacja Idziego

Instalacja Idziego
Instalacja IdziegoInstalacja Idziego
Autor:

Cena: 20.00 zł   25.00 zł
Oszczędzasz: 1.25 zł

Data wydania:
Liczba stron:456
Oprawa:


Format eBook: epub,mobi epub  epub,mobi mobi 


Jest to historia dziennikarza, który dowiaduje się o istnieniu swojego dorosłego syna Idziego, obdarzonego tajemniczą mocą. W towarzystwie Idziego ludzie zachowują się inaczej niż zwykle, są nienaturalnie szczerzy. Nie wiadomo, co o tym decyduje, czy rodzaj charyzmy, czy jakaś szarlataneria. Idzi potrafi niepostrzeżenie wymuszać na ojcu i jego otoczeniu różne decyzje, które uruchamiają serię dramatycznych zdarzeń

Znakomicie skonstruowana powieść, operująca zagadką i trzymająca w napięciu, jak w dobrze skrojonym thrillerze. Akcja rozgrywa się w środowisku warszawskim. Na pierwszym planie galeria współczesnych postaci: dziennikarze, artyści, inteligencja, duchowni. W tle obraz współczesnej Warszawy: afery polityczne, uczuciowe rozterki, walka o stanowiska oraz konflikt sumień i światopoglądów. Do tego wyjątkowo prawdziwe, wręcz wyjęte z życia, przykłady duchowych i religijnych napięć w polskim społeczeństwie.

Jerzy Sosnowski (ur. 1962) znany pisarz współczesny, autor . Apokryfu Agłai (2001), Wielościanu (2001), Ach (2005), dziennikarz TVP Kultura, były nauczyciel. Jego powieść Prąd zatokowy (2003) otrzymała nominację do Paszportu Polityki. Jest też laureatem Nagrody im. Kościelskich (2001). W 2006 roku otrzymał Złoty Grot nagrodę Stowarzyszenia Sztuka-Edukacja-Promocja: dla twórcy, którego działalność i dokonania inspirują do aktywności młodych humanistów.