Kubity i kot Schrödingera. Od maszyny Turinga do komputerów kwantowych

Kubity i kot Schrödingera. Od maszyny Turinga do komputerów kwantowych
Kubity i kot Schrödingera. Od maszyny Turinga do komputerów kwantowychKubity i kot Schrödingera. Od maszyny Turinga do komputerów kwantowych
Autor:

Cena: 23.92 zł   30.40 zł
Oszczędzasz: 1.824 zł

Data wydania:
Liczba stron:272
Oprawa:


Format eBook: epub,mobi epub  epub,mobi mobi 


Komputery kwantowe to jeden z najbardziej gorących tematów w fizyce drugiego dziesięciolecia XXI wieku.

Komputery kwantowe to jeden z najbardziej gorących tematów w fizyce drugiego dziesięciolecia XXI wieku. Nie tylko dlatego, że cząstki znajdujące się podobnie jak słynny kot Schrödingera w superpozycji stanów stanowią źródło nieporównywalnie większej mocy obliczeniowej niż ta, którą dysponują klasyczne komputery. Przede wszystkim, już sama idea kwantowego komputera wiele wnosi do toczącej się od blisko stulecia dyskusji o naturze naszej rzeczywistości. Nie bez powodu jeden z najsłynniejszych współczesnych fizyków, David Deutsch, w swojej argumentacji, dotyczącej wszechświatów równoległych, odwołuje się właśnie do kwantowej maszyny.

Jak działają komputery kwantowe? Co łączy je z koncepcją nieskończonego Multiświata Davida Deutscha? Czy wkrótce czeka nas technologiczna rewolucja na niespotykaną dotąd skalę? W książce Kubity i kot Schrödingera John Gribbin odpowiada na te pytania z właściwą sobie lekkością pióra, błyskotliwością i pasją. 

Ta książka sprawi czytelnikom niejedną niespodziankę. 

Forbes

John Gribbin to jeden z najwybitniejszych współczesnych pisarzy popularnonaukowych, autor bestsellerów, m.in. W poszukiwaniu Multiświata, Podróż do granic Wszechświata i Dlaczego jesteśmy. Słynie ze zdolności prostego wyjaśniania złożonych zagadnień. Twierdzi, że w twórczości pisarskiej w znacznej mierze z udziałem żony, Mary Gribbin stawia sobie za cel dzielenie się z czytelnikami swoim zachwytem nad osobliwościami Wszechświata. John Gribbin studiował astrofizykę w Cambridge, obecnie odbywa staż naukowy jako stypendysta Katedry Astronomii w University of Sussex.