Miniony świat

Miniony świat
Miniony światMiniony świat
Autor:

Cena: 24.32 zł   30.40 zł
Oszczędzasz: 1.824 zł

Data wydania:
Liczba stron:344
Oprawa:


Format eBook: epub,mobi epub  epub,mobi mobi 


Dennis Lehane, autor bestsellerów New York Timesa Miasta niepokoju i Nocnego życia powraca z niejednoznaczną psychologicznie i moralnie historią zbrodni, namiętności i zemsty, rozgrywającą się na Kubie i w Ybor City na Florydzie podczas drugiej wojny światowej. Jego bohater Joe Coughlin musi się w niej rozliczyć ze swoją kryminalną przeszłością i teraźniejszością.

Od dnia, w którym wrogowie Joego Coughlina zabili jego żonę i zniszczyli jego imperium, minęło dziesięć lat. Zniesiono prohibicję, świat znowu ogarnęła wojna, a syn Joego, Tomas, jest już dużym chłopcem. Obecnie były władca kryminalnego półświatka pracuje jako consigliere przestępczej rodziny Bartolo, krążąc między Tampą i Kubą, ojczyzną swojej żony.

Joe Coughlin, który z mistrzowską zręcznością manewruje między czarnym, białym i kubańskim podziemiem kryminalnym, potrafi z równym wdziękiem utrzymywać stosunki towarzyskie ze śmietanką towarzyską Tampy, ludźmi z wywiadu marynarki wojskowej, gangsterami Lanskyego i Luciana oraz opłacanym przez mafię rządem Fulgencia Batisty. Ma wszystko pieniądze, władzę, piękną kochankę i anonimowość. Ale sukces nie osłoni go przed nadciągającym mrokiem przeszłości. Nadchodzi czas uiszczenia rachunków za życie w zbrodni.

Dennis Lehane kreśli barwny portret mafii w czasach drugiej wojny światowej od rozplanowanej z wirtuozerią choreografa strzelaniny w Środę Popielcową po mrożący krew w żyłach, rozdzierający punkt kulminacyjny na kubańskim polu trzciny cukrowej.

Miniony świat to pełna werwy i wartka powieść z gatunku fikcji historycznej pióra jednego ze najbardziej interesujących i cenionych współczesnych amerykańskich pisarzy.

Washington Post

Dennis Lehane jest autorem bestsellerowych powieści kryminalnych i psychologicznych, wiele z nich zekranizowano, m.in. Rzekę tajemnic, Wyspę tajemnic, Gdzie jesteś, Amando?.