Nowy rozdział

Nowy rozdział
Nowy rozdziałNowy rozdział
Autor:

Cena: 24.32 zł   30.40 zł
Oszczędzasz: 1.824 zł

Data wydania:
Liczba stron:492
Oprawa:


Format eBook: epub,mobi epub  epub,mobi mobi  Nowy rozdział 


Alice Pearse myślała, że będzie żyła długo i szczęśliwie Później uświadomiła sobie, że trafiła do niewłaściwej opowieści.

Pełni wiele funkcji (nigdy nie nazywa tego noszeniem wielu masek i wolałaby, żebyście wy także tego nie robili). Jest: przez większość czasu szczęśliwą żoną i matką, troskliwą córką, właścicielką psa, co do którego ma mieszane uczucia, redaktorką na pół etatu, lojalną sąsiadką, dojeżdżającą do pracy bez niepotrzebnych napięć. Nie jest: kucharką, dekoratorką, aktywną członkinią Stowarzyszenia Rodziców i Nauczycieli, urodzoną opiekunką, główną żywicielką rodziny. Kiedy sytuacja zawodowa jej męża ulega radykalnej zmianie i Alice zatrudnia się w nowoczesnej, młodej firmie, która obiecuje, że stanie się przyszłością świata książek, myśli, że chwyciła Pana Boga za nogi będzie miała ważną, sensowną pracę, harmonijnie łączącą się ze szczęśliwym życiem rodzinnym. Oczywiście wtedy wszystko idzie nie tak i Alice musi się zmagać z chorobą ojca, opieką nad dziećmi, wymagającymi szefami oraz zdrowiem psychicznym swoim i męża.

Wielbicielki Gdzie jesteś, Bernadette będą kibicować Alice, kiedy uświadomi sobie ona, że problem nie polega na tym, czy można mieć wszystko, ale na tym, czego ona Alice Pearse pragnie najbardziej.

Wielką przyjemność sprawiła mi każda strona tej zabawnej, wzruszającej, prawdziwej powieści o radzeniu sobie ze złożonymi problemami życia rodzinnego i zawodowego. Zachwycająca lektura!

Liane Moriarty, autorka Wielkich kłamstewek 

Dowcipna, absolutnie współczesna komedia społeczna doskonale ukazuje zabieganie pracującej matki, która z konieczności siedem dni w tygodniu jest na zawołanie wszystkich.

Christina Baker Kline, autorka Sierocych pociągów

Zachwycający debiut Egan przynosi świeże, pełne humoru spojrzenie na odwieczne starania, żeby mieć wszystko.

People

W swoim rewelacyjnym debiucie Egan potrafi być mądra, szczera, ironiczna i bardzo zabawna, jeśli chodzi o małżeństwo, macierzyństwo, bycie córką i to wieczne złudzenie, że można mieć wszystko. Jeśli jesteście wielbicielkami postaci takich jak Bridget Jones i Kate Reddy, główna bohaterka Jak ona to robi, przygotujcie się na szaloną miłość do Alice Pearse.

J. Courtney Sullivan, pisarka

Pełna życia, wciągająca powieść, której autorce udaje się godny uwagi wyczyn: nie opowiada się po żadnej ze stron, chociaż jest bezwzględna. Zachwycający, imponujący debiut.

Meghan Daum, pisarka

Wspaniały, szczery debiut.

Good Housekeeping

Elisabeth Egan jest redaktorką działu literackiego w Glamour. Jej artykuły i recenzje książek ukazują się w Self, Glamour, O, People, Publishers Weekly, Kirkus Review, The Huffington Post, The New York Times Book Review, Los Angeles Times Book Review, The Washington Post, Chicago Sun-Times i Newark Star-Ledger. Mieszka w New Jersey z rodziną.