Prymas Wyszyński nieznany. Ojciec duchowy widziany z bliska

Prymas Wyszyński nieznany. Ojciec duchowy widziany z bliska
Prymas Wyszyński nieznany. Ojciec duchowy widziany z bliskaPrymas Wyszyński nieznany. Ojciec duchowy widziany z bliska
Autor: ,

Cena: 18.62 zł   21.90 zł
Oszczędzasz: 0.657 zł

Data wydania:
Liczba stron:121
Oprawa:


Format eBook: epub,mobi epub  epub,mobi mobi  Prymas Wyszyński nieznany. Ojciec duchowy widziany z bliska 


Wspomnienia ks. Bronisława Piaseckiego, ostatniego kapelana Prymasa Stefana Wyszyńskiego, a tym samym człowieka należącego do liczącego zaledwie kilka osób kręgu najbliższych współpracowników Kardynała - to książka absolutnie unikatowa. Przede wszystkim przynosi wiele historii dotychczas nieznanych i nigdy niepublikowanych: począwszy od przedwojennej działalności ks. Wyszyńskiego, przez posługę biskupa lubelskiego i pierwsze lata Prymasostwa, okres aresztowania i Millenium - aż po lata 70. i czas "Solidarności".

Poznajemy m.in. kulisy watykańskich rozmów kard. Wyszyńskiego czy przebieg spotkań w cztery oczy z najwyższymi włodarzami PRL, Władysławem Gomułką i Edwardem Gierkiem. Książka ta stanowi niezwykle cenne uzupełnienie nie tylko biografii Prymasa Tysiąclecia, ale także historii Polski i Kościoła w XX wieku.

Pod wieloma względami to również korekta stereotypowych wyobrażeń, kim i jaki był kard. Wyszyński. Jednocześnie stanowi klarowną syntezę jego myśli o Kościele i Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem okresu milenijnego.