Ja człowiek - EMOCJE

Ja człowiek - EMOCJE
Ja człowiek - EMOCJEJa człowiek - EMOCJE
Autor:

Cena: 20.29 zł   28.00 zł
Oszczędzasz: 1.96 zł

Data wydania:
Liczba stron:0
Oprawa:


Ja człowiek - EMOCJE 


Każdy z nas posiada „dwa mózgi”: jeden racjonalny, logiczny, odpowiadający za myślenie i drugi emocjonalny, ten dzięki któremu mamy uczucia. Każdy z nas posiada też władzę manipulowania własnym myśleniem. Mamy wpływ na to jak myślimy, jaką przybieramy postawę, ale nikt z nas nie ma władzy nad emocjami.

Cokolwiek wydarza się w naszym życiu powoduje w nas oddźwięk emocjonalny, jednak najczęściej nie uświadamiamy sobie do końca własnych przeżyć. Sęk w tym, by wiedzieć co aktualnie przeżywamy, ponieważ w emocjach ukryte są cenne informacje, z których powinniśmy korzystać.DOWIEDZ SIĘ:

jakie jest znaczenie emocji?
jak wykorzystać zdolność przeżywania?
czy można dzielić emocje na dobre i złe?
dlaczego emocje sprawiają trudności?
jak rozpoznać, że trzeba coś w życiu zmienić?


Ks. dr Marek DZIEWIECKI – kapłan Diecezji Radomskiej, duszpasterz i psycholog, adiunkt na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, krajowy duszpasterz powołań i wicedyrektor Europejskiego Centrum Powołań, dyrektor telefonu zaufania "Linia Braterskich Serc". Odznaczony medalem Komisji Edukacji Narodowej. Jest autorem kilkunastu książek z zakresu psychologii wychowania, przygotowania do życia w małżeństwie i rodzinie, a także z zakresu terapii i profilaktyki uzależnień.