Makaron w sakwach, czyli rowerem przez Andy i Kordyliery

Makaron w sakwach, czyli rowerem przez Andy i Kordyliery
Makaron w sakwach, czyli rowerem przez Andy i KordylieryMakaron w sakwach, czyli rowerem przez Andy i Kordyliery
Autor:

Cena: 31.99 zł   

Data wydania:
Liczba stron:280
Oprawa:


Format eBook: pdf,epub,mobi pdf  pdf,epub,mobi epub  pdf,epub,mobi mobi 


Rozsiadłem się na niedużym placyku. Zajadałem konserwę, popijając jęczmienną nalewką, kiedy przysiadł się do mnie postawny, barczysty mężczyzna.

  • (...) skąd jesteś?
  • Z Polski.(...)
  • A sól w Polsce jest?
  • Sól? Tak, mamy sól. Dużo soli.
  • Dużo macie soli? Ale nie tyle, co w Boliwii, tutaj wszędzie sól.
  • Tak, tyle to pewnie nie mamy, ale też mamy dużo, tylko że nie w jeziorach.
  • Nie w jeziorach? Hmmm... A po ile w Polsce kilo soli?
  • Dwa dolary - mówię i patrzę, jak mężczyźnie zaświeciły się oczy.
  • Dwa dolary!! Puta madre! Jak mówiłeś? Polska? Jaki piękny kraj! Jadę, dwa dolary!

Puta madre! Daleko do tej Polski? Ile dni samochodem? Sąsiad ma ciężarówkę, załadujemy ją solą i wrócimy bogaci! Dwa dolary za kilogram! Tutaj całe jeziora soli, po horyzont! Powiedz, jak się jedzie do tej Polski? (fragment rozdziału Podróż przez Andy)

O książce:

Polecieć na drugi koniec świata, aby męczyć się długą jazdą na rowerze i żywić się kolejnymi porcjami makaronu z makaronem? Pedałować wiele dni przez zaśnieżone góry Alaski, czujnie rozglądając się za głodnymi niedźwiedziami? I w dodatku robić to za własne pieniądze, a co gorsza, dla przyjemności? Dla większości z nas to czyste szaleństwo, ale na szczęście nie dla Piotra Strzeżysza!

 Piotr Strzeżysz – autor książek Makaron w sakwach, wydanych nakładem Wydawnictwa Bezdroża. Skończył kilka szkół, studiował na kilku kierunkach, pracował w różnych miejscach, m.in. na budowie, w bibliotece i w kilku szkołach. Od lat realizuje marzenie zwiedzenia świata na rowerze, łącząc pasję podróżowania z fotografią i pisaniem. Przejechał kilkadziesiąt krajów na pięciu kontynentach. Jak pisze o sobie:
"Przewłóczyłem się przez kawałek świata, ale ciągle coś gdzieś mnie pcha. Są chwile, kiedy myślę, że pewnego dnia się zatrzymam. Ale potem zasypiam, śnię o lataniu i wiem, że sam nigdy tego nie zrobię. Taka karma". W 2015 roku książka Powidoki zdobyła nagrodę "Bursztynowego Motyla" w Konkursie im. Arkadego Fiedlera oraz nagrodę Magellana w kategorii najlepsza książka podróżnicza.Fot. Adrian Larisz - Piotr odbiera KOLOSA 2014 w kategorii podróże: za wytrwałość w próbach odnalezienia życiowej prawdy w podróży i odwagę przyjmowania tego, co przyniesie droga.
 

Zapraszamy na blog Piotra: On the bike


Patroni medialni: