Paragon z podróży. Poradnik taniego podróżowania. Wydanie 2

Paragon z podróży. Poradnik taniego podróżowania. Wydanie 2
Paragon z podróży. Poradnik taniego podróżowania. Wydanie 2Paragon z podróży. Poradnik taniego podróżowania. Wydanie 2
Autor: ,

Cena: 31.99 zł   

Data wydania:
Liczba stron:264
Oprawa:

Fragmenty książki: http://septem.pl/eksiazki/bepap2_ebook.htm

Format eBook: pdf,epub,mobi pdf  pdf,epub,mobi epub  pdf,epub,mobi mobi 


Podróże dodają życiu smaku, pozwalają odkryć nowe światy i przeżyć przygodę. Wiele osób poprzestaje jednak na marzeniach o wyprawie, wzdychając: to luksus dla bogaczy! A przecież podróżować można za przysłowiowe "parę groszy". Paragon z podróży udowadnia, że często wystarczy znaleźć trochę czasu na zaplanowanie eskapady, poznać kilka trików i już – można wyruszyć choćby na koniec świata.

Poradnik taniego podróżowania zawiera wiele porad dla początkujących podróżników, którzy choć nie dysponują zasobnym portfelem, są ciekawi świata i nie boją się go poznawać. Wskazówki autorów – zapalonych obieżyświatów i gospodarzy bloga Paragon z podróży – pomogą wyruszyć w podróż każdemu, niezależnie od dochodów, wieku czy znajomości języków.

Patryk Świątek – podróżnik, harcerz, wodzirej, fotograf, promotor podróżowania na własną rękę. Absolwent geografii na Uniwersytecie Jagiellońskim ze specjalizacją GIS. Zwolennik niekonwencjonalnych rozwiązań, nieznający zwrotu „nie da się”. „Przygoda” to słowo-klucz towarzyszące jego podróżom. Wspinał się na szczyty Kaukazu, Atlasu i Himalajów. W 2013 roku w ramach swojego projektu „Pać-man na rowerze” przejechał rowerem Polskę, uzależniając kierunek jazdy od wyniku rzutu kostką – za realizację tego przedsięwzięcia otrzymał nagrodę główną Rowertouru 2013. Gdziekolwiek pojedzie, koniecznie musi sprawdzić smaki lokalnej kuchni oraz sposób produkcji miejscowej... pizzy. Gorliwy katolik, który swoim podejściem do religii łamie stereotypy kojarzące się z osobami głęboko wierzącymi.
 
Bartek Szaro – podróżuje, bo uważa, że poznawanie nowych miejsc i ludzi to najbardziej wartościowa rzecz jaką można robić w wolnym czasie. Jego ulubionym środkiem transportu jest stary, rozklekotany autobus. Podejrzewa, że nigdy nie zamieni ulicznych straganów na eleganckie restauracje. Konserwę turystyczną zabiera na trasę już tylko z sentymentu. Jest przekonany, że dobre uczynki wracają. Nigdy nie narzeka na pogodę. Zafascynowany Polską wschodnią realizuje projekt „Polska Be?”, którym chce promować niedoceniane miejsca, folklor oraz tradycje rzemieślnicze.