Finanse firmy Jak zarządzać kapitałem

Finanse firmy Jak zarządzać kapitałem
Finanse firmy Jak zarządzać kapitałemFinanse firmy Jak zarządzać kapitałem
Autor: , ,

Cena: 49.00 zł   

Data wydania:
Liczba stron:304
Oprawa: miękka




Jest to trzecie wydanie książki, które w stosunku do poprzednich zostało w dużym stopniu zmienione, zarówno pod względem samego układu, jak i treści.

Książka została podzielona na sześć części, w których omówiono następujące zagadnienia:

  • podstawy decyzji inwestycyjnych,
  • metody oceny i selekcji projektów inwestycyjnych,
  • przesłanki optymalizacji decyzji inwestycyjnych,
  • instrumenty transferu ryzyka na rynku kapitałowym,
  • zarządzanie kapitałem obrotowym,
  • standing finansowy przedsiębiorstwa.

Autorzy kierują książkę zarówno do studentów studiujących na kierunkach ekonomicznych i zarządzania, jak i do przedsiębiorców i menedżerów pionu finansowego przedsiębiorstw. Omawiając metody i narzędzia zarządzania kapitałem, starają się odpowiedzieć na pytanie, dlaczego warto je stosować i w jakich warunkach gospodarczych. Daje to podstawę zrozumienia finansów przedsiębiorstwa, a nie tylko biernego ich nauczenia.

Książka zawiera dużą liczbę przykładów zastosowań, studiów przypadków i analiz porównawczych. Pozwalają one ocenić korzyści i zagrożenia wynikające z podjęcia takiej, a nie innej decyzji o alokacji kapitału. Autorami podręcznika są pracownicy naukowo-dydaktyczni Katedry Finansów i Rachunkowości Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

Proces dydaktyczny w szkolnictwie wyższym, pod presją rynku wymagań stawianych przez pracodawców oraz wychodzącym im naprzeciw wymagań znowelizowanej ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym, kładzie coraz większy nacisk na kształtowanie umiejętności absolwentów w praktycznym stosowaniu nabytej wiedzy. Recenzowana praca w dużym stopniu spełnia te oczekiwania, wplatając w tekst wielką liczbę ilustracji graficznych, zestawień danych liczbowych, przykładów, zadań liczbowych oraz studia przypadków. Podejście takie jest niewątpliwie szczególnie cenne w przypadku podręcznika z zakresu finansów, gdyż pozwala na pełne zrozumienie wprowadzanych w nim pojęć, technik, narzędzi.
Prof. dr hab. Jerzy Węcławski Wydział Ekonomiczny Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie