Koniec z pracą?

Koniec z pracą?
Koniec z pracą?Koniec z pracą?
Autor:

Cena: 45.00 zł   

Data wydania:
Liczba stron:206
Oprawa: miękka




Motywy kierujące ludźmi przy podejmowaniu pracy nie są tylko ekonomiczne, a sam rynek pracy zależy od czynników gospodarczych, instytucjonalnych, prawnych, ale także kulturowych, psychologicznych, społecznych, socjologicznych, demograficznych, religijnych.

Publikacja jest analizą trudnego i wielowątkowego problemu funkcjonowania rynków pracy w środowisku integracyjnym Unii Europejskiej. Problem ten dotyka różnych aspektów z pogranicza ekonomii, etyki, filozofii integracji i polityki społecznej, i z tego względu jest trudny do pełnego zbadania i dobrej oceny. Autorka w kompetentny sposób dokonała oceny doświadczeń Unii Europejskiej w zakresie koordynacji zatrudnienia i rynków pracy. Przeprowadziła wartościowe badania empiryczne stopnia zróżnicowania rynków pracy i modeli społecznych w krajach członkowskich, wnosząc tym samym własny wkład do badań nad integracją rynków pracy w Unii Europejskiej.

Prof. dr hab. Anna Zielińska - Głębocka, Uniwersytet Gdański, Rada Polityki Pieniężnej

Na ile potrzebna jest integracja rynków pracy? Do jakiego stopnia jest możliwa? Po co formułować rekomendacje na szczeblu unijnym? Dotychczasowe działania unijne nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Nowa Strategia Europa 2020 również takich odpowiedzi nie daje. Ograniczenie powodzenia inicjatyw unijnych wynika z dylematu UE: efektywność versus sprawiedliwość społeczna, który powoduje, że kolejne strategie osiągnięcia jednego celu wiążą się z pogorszeniem celu drugiego. Potrzebna jest zmiana punktu widzenia Anna Hildebrandt po dokonaniu oceny doświadczeń Unii Europejskiej w zakresie koordynacji zatrudnienia i rynków pracy pokazuje takie możliwości w multidyscyplinarnym podejściu do rynku pracy.