JDBC. Leksykon kieszonkowy

JDBC. Leksykon kieszonkowy
JDBC. Leksykon kieszonkowyJDBC. Leksykon kieszonkowy
Autor:

Cena: 9.90 zł   

Data wydania:
Liczba stron:196
Oprawa: miękka

Pobierz przykładowy rozdział PDFPodręczny przewodnik dla programistów Javy

JDBC jest jednym z najwszechstronniejszych i najszerzej stosowanych mechanizmów umożliwiających nie tylko dostęp do danych z programów napisanych w Javie, ale również wykonywanie rozmaitych operacji na bazach danych. Kosztem wszechstronności jest złożoność -- JDBC implementuje ogromną liczbę klas, interfejsów i metod, z którymi trzeba się gruntownie zapoznać. Niemożliwością jest zapamiętanie ich wszystkich.

"JDBC. Leksykon kieszonkowy" jest podręcznym leksykonem ułatwiającym szybkie odnalezienie opisu każdej z klas, interfejsów czy metod tworzących JDBC API. Przydaje się zwłaszcza w sytuacjach, w których wiadomo, co się chce osiągnąć i potrzebna jest informacja na temat metod JDBC, które mogą w tym pomóc.

Oprócz opisu API książka zawiera także kilka krótkich rozdziałów będących swego rodzaju instrukcją obsługi JDBC, czyli przypomnieniem, w jaki sposób łączyć ze sobą różne elementy API w celu uzyskania rozwiązań konkretnych zadań.

Nie pamiętasz, jak naraz wykonać kilka operacji wstawiania lub modyfikacji lub w jaki sposób przechowywać i pobierać wielkie obiekty? Niniejsza książka na pewno odświeży Twoją pamięć.

Donald Bales jest konsultantem do spraw aplikacji komputerowych specjalizującym się w analizie, projektowaniu oraz programowaniu systemów rozproszonych. Posiada ponad pięcioletnie doświadczenie w pisaniu aplikacji w Javie operujących na bazach danych za pomocą JDBC.