Red Hat Linux 6.2. Ćwiczenia praktyczne

Red Hat Linux 6.2. Ćwiczenia praktyczne
Red Hat Linux 6.2. Ćwiczenia praktyczneRed Hat Linux 6.2. Ćwiczenia praktyczne
Autor:

Cena: 16.00 zł   

Data wydania:
Liczba stron:172
Oprawa: miękka
Linux to darmowy, wielozadaniowy i wielodostępny system operacyjny klasy Unix, który obecnie podbija rynki serwerów dla Internetu, baz danych, plików, drukarek itp. Linux sprawdza się zarówno na wieloużytkownikowych serwerach, jak i na komputerach osobistych przeznaczonych do codziennej pracy.

W niniejszym podręczniku opisano jedną z najpopularniejszych dystrybucji -- Red Hat Linux 6.2, w wersji dla komputerów z procesorami x86 Intela, opracowaną przez firmę Red Hat, Inc. W podręczniku zamieszczono elementarne informacje dotyczące Linuksa oraz pewną pulę ćwiczeń ułatwiających początkującym użytkownikom instalację i poznanie podstawowych własności systemu.

Książka stanowi proste i praktyczne wprowadzenie do systemu operacyjnego Red Hat Linux 6.2 i jest przeznaczona dla początkujących użytkowników. Zawiera wiele informacji ułatwiających instalację systemu oraz pokaz instalacji w trybie stacji roboczej. Zawiera również przegląd podstawowych cech środowisk graficznych GNOME i KDE oraz liczny zestaw ćwiczeń z zakresu typowych, często używanych poleceń.

Seria "Ćwiczenia praktyczne" cieszy się ogromnym zainteresowaniem czytelników. Z powodzeniem książki używane są przez liczące się ośrodki szkoleniowe w Polsce. Są także doskonałym uzupełnieniem podręczników dla uczniów i studentów. Pozwalają na opanowanie podstaw i rozwijanie umiejętności.