Access 2002/XP. Ćwiczenia praktyczne

Access 2002/XP. Ćwiczenia praktyczne
Access 2002/XP. Ćwiczenia praktyczneAccess 2002/XP. Ćwiczenia praktyczne
Autor:

Cena: 14.00 zł   

Data wydania:
Liczba stron:124
Oprawa: miękka

Pobierz przykładowy rozdział PDFKsiążka przeznaczona jest dla początkujących użytkowników bazy danych MS Access i doskonale przygotowuje do pracy nad trudniejszymi projektami, które Czytelnik wykona w przyszłości. Ćwiczenia w niej zamieszczone ułożono w takiej kolejności, by w trakcie ich wykonywania czytelnik poznawał kolejne narzędzia programu. Układ zaproponowany przez autora zapewnia, że przerabianie kolejnych partii materiału odbywać się będzie bez zbędnych przeskoków myślowych i nieustającej wędrówki po kolejnych rozdziałach.

Książka składa się z następujących bloków tematycznych:

  • Wprowadzenie -- objaśnia podstawowe zagadnienia oraz terminy związane z pojęciem baz danych.
  • Elementy bazy danych -- uczy posługiwania się poszczególnymi elementami bazy: tabelami, formularzami, raportami czy kwerendami. Zawiera różne metody ich tworzenia oraz modyfikowania. Po zapoznaniu się z tą częścią książki będziesz umiał zaprojektować oraz wykonać kompletną bazę danych.
  • Kreator baz danych -- przedstawia szybki sposób utworzenia bazy w oparciu o jeden z dziesięciu przygotowanych wzorców.
  • Ćwiczenia do samodzielnego wykonania -- ostatni rozdział to praktyczne sprawdzenie nabytych umiejętności. W trakcie wykonywania ćwiczeń powinieneś odpowiedzieć sobie na pytanie postawione na samym początku -- mianowicie, czy książka ta spełniła twoje oczekiwania.
Ćwiczenia z Accessa 2002/XP PL mogą stanowić zarówno materiał do samodzielnego poznawania aplikacji, jak i pomoc dydaktyczną dla uczestników kursów komputerowych, uczniów oraz studentów.