Język C++. Koncepcje i techniki programowania

Język C++. Koncepcje i techniki programowania
Język C++. Koncepcje i techniki programowaniaJęzyk C++. Koncepcje i techniki programowania
Autor: ,

Cena: 39.90 zł   

Data wydania:
Liczba stron:392
Oprawa: miękka

Pobierz przykładowy rozdział PDFJęzyk C++ to najpopularniejszy obecnie język programowania. Jego podstawowe zalety -- przejrzysta składnia, niewielka ilość słów kluczowych i szeroki wachlarz możliwości -- przysporzyły mu wielu zwolenników. Na rynku dostępnych jest wiele książek o programowaniu w C++, jednak większość z nich zawiera sposoby rozwiązywania konkretnych problemów i zadań programistycznych. Niewiele książek koncentruje się na założeniach, na których opiera się programowanie w języku C++.

W książce "Język C++. Koncepcje i techniki programowania" autorzy skoncentrowali się na kluczowych technikach programowania w C++. Jednak nie przedstawiają ich w formie odpowiedzi na pytania "jak to zrobić", ale "dlaczego robimy to tak, a nie inaczej". Opisują szeroki wachlarz idei i technik programowania w C++ począwszy od szczegółowych przykładów kodu, a skończywszy na zasadach i filozofii projektowania.

  • Tworzenie klas
  • Uchwyty klas
  • Zasady projektowania obiektowego
  • Szablony i iteratory
  • Stosowanie bibliotek
  • Projektowanie bibliotek
  • Techniki programowania

Dzięki tej książce nauczysz się nie tylko przestrzegać reguł języka C++, ale także myśleć w tym języku podczas pracy nad programem.

O autorach:
Andrew Koenig jest członkiem działu badającego systemy oprogramowania w Shannon Laboratory firmy AT&T oraz redaktorem projektu komitetów standaryzacyjnych języka C++. [więcej...\

Barbara Moo jest konsultantką z dwudziestoletnim doświadczeniem programistycznym, zarządzała projektem pierwszego kompilatora C++. [więcej...\