Podstawy algorytmów z przykładami w C++

Podstawy algorytmów z przykładami w C++
Podstawy algorytmów z przykładami w C++Podstawy algorytmów z przykładami w C++
Autor: ,

Cena: 69.90 zł   

Data wydania:
Liczba stron:648
Oprawa: twarda

Pobierz przykładowy rozdział PDFAlgorytmy są jednym z fundamentów programowania. Prawidłowo zaprojektowany algorytm jest podstawą efektywnego i niezawodnego programu. Opisanie problemu w postaci algorytmu nie jest prostym zadaniem -- wymaga wiedzy z zakresu matematyki, umiejętności oceny złożoności obliczeniowej i znajomości zasad optymalizacji obliczeń. Istnieje wiele metod projektowania algorytmów. Znajomość tych metod znacznie ułatwia analizę zagadnienia i przedstawienie go w postaci zalgorytmizowanej.

Książka "Podstawy algorytmów z przykładami w C++" to kompletny podręcznik poświęcony tym właśnie zagadnieniom. Przedstawia sposoby podejścia do rozwiązywania zagadnień projektowych, udowadnia, że sporo z nich można zrealizować różnymi metodami, a także uczy, jak dobrać właściwą metodę do postawionego problemu. Materiał podzielony jest na wykłady, zilustrowane pseudokodem przypominającym język C++, co bardzo ułatwia zastosowanie poznanej wiedzy w praktyce.

  • Wprowadzenie do projektowania algorytmów
  • Zastosowanie techniki dziel i zwyciężaj
  • Algorytmy programowania dynamicznego
  • Analiza złożoności obliczeniowej algorytmów na przykładzie algorytmów sortowania i przeszukiwania
  • Algorytmy z zakresu teorii liczb
  • Algorytmy kompresji danych i kryptografii
  • Programowanie równoległe

Wykłady poświęcone algorytmom są uzupełnione dodatkami, zawierającymi kompendium niezbędnej wiedzy z dziedziny matematyki, technik rekurencyjnych i algebry zbiorów.

"Podstawy algorytmów z przykładami w C++" to doskonały podręcznik dla uczniów, studentów i wszystkich, którzy chcą poznać tę dziedzinę wiedzy.