Apokryf Agłai

Apokryf Agłai
Apokryf AgłaiApokryf Agłai
Autor:

Cena: 19.62 zł   24.90 zł
Oszczędzasz: 1.245 zł

Data wydania:
Liczba stron:390
Oprawa:


Format eBook: epub,mobi epub  epub,mobi mobi 


Jeden z najgłośniejszych polskich debiutów ostatnich lat

A więc zwycięstwo! Jerzy Sosnowski napisał pierwszą ambitną polską powieść popularną naszych czasów. Proszę nie doszukiwać się oksymoronu w tym stwierdzeniu. To zupełnie przemyślana strategia, wyrafinowana gra, która może doprowadzić czytelnika do zaskakujących interpretacji. Kiedy rozpoznamy te tropy i umiejętnie wejdziemy w nieznane nam labirynty, przyjemność z lektury będzie przednia. Obiecuję.

Piotr Kępiński, Życie 2001

A gdyby tak okazało się, że w latach osiemdziesiątych Polska była infiltrowana nie przez żywych sowieckich agentów, lecz przez sowieckie roboty? Że te cyborgi made in KGB werbowały współpracowników, a ponadto uwodziły całkiem zwyczajnych ludzi żyjących z dala od polityki? To są nieludzko splątane fabuły i wątki, tylko że nie ja mieszam. Dokonał tego niebywale sprawnie, brawurowo i w doskonałym stylu Jerzy Sosnowski w powieści Apokryf Agłai.

Przemysław Czapliński, Polityka 2001

JERZY SOSNOWSKI (ur. 1962) pisarz, autor . Prądu zatokowego (2003), Ach (2005), Tak to ten (2006), dziennikarz TVP Kultura. Laureat Nagrody Fundacji im. Kościelskich (2001).