Bóg vs cierpienie

Bóg vs cierpienie
Bóg vs cierpienieBóg vs cierpienie
Autor:

Cena: 21.29 zł   29.00 zł
Oszczędzasz: 2.03 zł

Data wydania:
Liczba stron:0
Oprawa:


Bóg vs cierpienie 


Czy chrześcijaństwo, którego symbolem jest krzyż, nie aż nadto zajmuje się tematem cierpienia? Czego jeszcze nie wiemy o cierpieniu, żeby o nim słuchać przez kilka godzin? Okazuje się, że niezwykle często, także chrześcijanie, właśnie Boga oskarżają o przyczynę cierpienia, które ich spotyka, w sytuacji, w której Bóg jest całkowicie niewinny - stwierdza Ks. Marek Dziewiecki opierając się na swoim kilkudziesięcioletnim doświadczeniu pracy terapeuty, psychologa, duszpasterza i specjalisty ds uzależnień.

W każdym słowie, które znajduje się na nagraniu wybrzmiewa ogromna troska oraz pragnienie wypowiedzenia prawdy o cierpieniu, Prawdy, która uwalnia. Tak poruszonego i pełnego emocji ks. Marka nie sposób usłyszeć w innych jego licznych nagraniach i wystąpieniach. Mówiłem tym razem z wyjątkową mocą, bo noszę w sercu tysiące osób, którym księża wmówili, że Bóg im zsyła krzyże, cierpienia, choroby. W konsekwencji wtedy, gdy ludzie ci krzywdzą samych siebie lub gdy są krzywdzeni przez innych ludzi, oddalają się od Boga jako "winowajcy", zamiast szukać u Niego pomocy i sił do przetrwania – komentuje klimat konferencji Ks. Marek.POSŁUCHAJ TEJ KONFERENCJI, JEŚLI CHCESZ:

zrozumieć, skąd cierpienie w Twoim życiu,
na nowo odkryć, jak Jezus odnosił się do kwestii cierpienia w swoim życiu,
uwolnić się od myślenia, że to Bóg zsyła cierpienie,
dać sobie prawo do wykrzyczenia Bogu sprzeciwu wobec cierpienia,
usłyszeć jedne z najbardziej uwalniających i niosących radość słów o naszym powołaniu do życia w szczęściu.


Ks. dr Marek DZIEWIECKI – kapłan Diecezji Radomskiej, duszpasterz i psycholog, adiunkt na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, krajowy duszpasterz powołań i wicedyrektor Europejskiego Centrum Powołań, dyrektor telefonu zaufania "Linia Braterskich Serc". Odznaczony medalem Komisji Edukacji Narodowej. Jest autorem kilkunastu książek z zakresu psychologii wychowania, przygotowania do życia w małżeństwie i rodzinie, a także z zakresu terapii i profilaktyki uzależnień.